niedziela, 22 stycznia 2012

ad ACTA - głos rozsądku ... atak na strony informacyjne ?? srly?

opamiętajcie się .... po co atakować onet.pl ? 


Przeglądam kolejne informacje napływające z sieci. Jeszcze nigdy stream na twitterze nie był tak aktywny ... bardzo dawno nie widziałem też takiej aktywności na Facebooku ...

dziś kilka minut temu kolejne doniesienie ...

tylko ... do czego to prowadzi?

jeśli naprawdę jesteście zainteresowani całą sytuacją to odpowiedzcie sobie na kilka pytań:

1. zapoznaliśmy się z treścią dokumentu?
2. rozumiemy ją?
3. odwołaliśmy się do opinii ekspertów w zakresie prawa autorskiego?

Ta notatka ma w tym pomóc... skończmy krzyki. Poniżej znajdziecie kilka bardzo przydatnych linków (w tym treść dokumentu, analizy prawne etc)Kochani!


Prawdopodobnie zostanę za ten wpis skrytykowany ... ale

Od wczoraj analizuję bardzo skrupulatnie to, co dzieje się w polskiej sieci. Zbliżająca się data (26.01) podpisania ACTA doprowadziła do prawdziwej wojny on-line.

Wczoraj kolejno padały strony rządowe (i nie tylko) ... wszystkie te wydarzenia były przypisywane grupie Anonymous i z każdą kolejną minutą pojawiały się kolejne doniesienia o tym jakoby dochodziło do kolejnych ataków.

"dziś wszyscy jesteśmy programistami" - piszemy o atakach typu DDos i planach na kolejne działania w sieci mające doprowadzić do wycofania się Polski z podpisania w/w umowy.

Niestety moim zdaniem ataki te mogą przynieść wręcz odwrotny skutek.
Rząd nie powinien uginać się przed atakami - nie bójmy się tego powiedzieć terrorystycznymi.

Znajdźmy sposób na to by rozmawiać, by w sposób merytoryczny prowadzić dyskusję, której wynikiem będzie porozumienie. Od kiedy to agresją można osiągać pokój?

Co do ataków ... nie wszystko pod czym podpisują się hakerzy było ich osiągnięciem - my sami sprawdzając miliony razy działanie poszczególnych stron mogliśmy wpłynąć na ich działanie.

Wczoraj został zaatakowany także portal onet.pl - po co? Przecież jeśli chcecie zwrócić na siebie uwagę to nie możecie wyłączać podmiotów, które upowszechniają informacje o tym, że coś macie do powiedzenia!! 

Apeluję do wszystkich super-fanów ataków na strony rządowe i informacyjne o rozwagę w wydawaniu osądów.

Tak dla rozmowy o ACTA bo to mega ważny temat i nie można go lekceważyć - trzeba rozpocząć dyskusję z rządem, stanowcze nie dla chuligaństwa i nielegalnych działań w sieci. 

Pamiętajcie, że właśnie atakując prowadzicie do zaostrzenia polityki ...

kliknij by przeczytać dzisiejszy artykuł - Prezydent Bronisław Komorowski złoży pakiet ustaw, dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego - zapowiedział w niedzielę prezydencki minister Tomasz Nałęcz. Zaznaczył, że nie można bagatelizować faktu zablokowania rządowych stron.

Jeśli myśląc o ACTA przypisujesz to Premierowi, bądź jednej partii kliknij tu i zobacz jak rozkładały się głosy w sejmie

Jeśli chcesz zapoznać się z porozumieniem oraz wnioskiem legislacyjnym Komisji Europejskiej w sprawie decyzji Rady EU w sprawie ACTA kliknij tutaj

Jeśli chcesz przeczytać wniosek MKiDN o zgodę na podpisanie przez Polskę ACTA (oraz oryginalne tłumaczenie dokumentu) kliknij tutaj

Kompleksowa analiza ACTA w kontekście prawa autorskiego znajduje się tutaj (jeśli chcesz ją zobaczyć kliknij)

Wypowiedź Krzysztofa Młynarskiego (ekspert do spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego)Przypominam także apel dotyczący rozmowy ... nie agresji on-line
walczmy o wolność ... ale w przemyślany sposób ... bo póki co jest bardzo mało jakościowych informacji w sieci - większość to krzyki, spam, dzieciaków ... a temat jest zbyt poważny by dać ponieść się emocjom.

Rozmawiajmy ...

"Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki."
3 komentarze:

 1. To rząd unikał dyskusji. Wszystko zostało ustalone i zaplanowane bez informacji na ten temat. To co zrobił rząd i komisja europejska to jawna kpina z demokracji i z wyborców. Za coś takiego rząd powinien zostać odwołany a komisję europejską pod sąd.

  OdpowiedzUsuń
 2. +faktem jest to że oni dalej chcą to podpisać uparli się na tego 26 a dyskusje mają być po podpisaniu-_-

  kolejnym argumentem jest to ogromna większość społeczności internetowej (a to ich dotyczy) opowiada się przeciw+organizowane są manifestacje no to pytam:
  RZĄD DLA NAS czy MY DLA RZĄDU?

  ...jeden z komentarzy:

  Co to jest do jasnej cholery za państwo, w którym człowiek jest monitorowany i obserwowany.? Korea Północna czy co?! Panie Premierze! Czy Panu się wydaje, że jak 'zamknie' Pan Internet to w Polsce będzie lepiej? Napisałam 'zamknie', ponieważ, gdy ACTA wejdzie w życie ludzie nie będą mogli normalnie wejść do sieci, będą obserwowani i narażani na oskarżanie ich o czyny rzekomo karalne. Czy to jest tak ważne co ludzie w sieci piszą.? Otóż nie! Jeżeli chce Pan Panie Premierze ŻEBY SIĘ ŻYŁO LEPIEJ to:
  OBNIŻ PAN CENY PALIWA
  PODNIEŚ PAN STAWKI PRACOWNIKÓW
  OBNIŻ PAN WIEK EMERYTALNY!
  I ZOSTAW NAM INTERNET- JEDYNĄ OSŁODĘ (taa..cukier też drogi) NASZEGO ŻYCIA - W ŚWIĘTYM SPOKOJU!!

  'Posłowie' zainteresujcie się prawdziwymi sprawami! Słuchajcie tego co mówią ludzie! Gdyby nie Internet nie wiedziałabym co to ACTA, bo wszystko załatwiane jest po kryjomu i bez wiedzy szarych obywateli! Ścigajcie prawdziwych przestępców, a nie dobrych i porządnych ludzi, których nie stać na to, żeby kupić film na płycie i muszą go ściągać z Internetu. Zróbcie coś z wymiarem sprawiedliwości! Żeby nie był tylko wymiarem ale SPRAWIEDLIWYM I REALNYM wymiarem sprawiedliwości. Nie mieści mi się w głowie to, że jeżeli pijany kierowca zabije człowieka dostaje 4 lata i wychodzi po 2 kiedy powinien wyjść po 15, nie mieści mi się to w głowie, że Pan Kiszczak dostał 2 LATA W ZAWIESZENIU za tyle lat sądzenia i to za czyje pieniądze.? ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW!! I będziemy sądzeni gorzej niż oni? Ile lat dostaniemy za skopiowanie obrazka? Czy młodzi ludzie za słuchanie muzyki na YouTube.com będą musieli iść do poprawczaka? Cz za napisanie komentarza takiego jak ten, w którym wyrażam swoje zdanie będę musiała ponieść karę, np. zapłacić grzywnę?

  ZAJMIJCIE SIĘ PAŃSTWEM BY ŻYŁO SIE LEPIEJ! Takie przecież hasła były głoszone w kampaniach wyborczych! A teraz co.?! Żyło nam się tutaj w Internecie dobrze, dopóki Wy nie zainteresowaliście się Internetem!
  Zostawcie nam chociaż Internet skoro już mamy pracować do 60 i 65 lat! Zostawcie nam Internet skoro podnieśliście ceny paliwa! Zostawcie nam Polskę Naszą! A nie zniszczoną przez Wasze pożal się Boże RZĄDY!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie zamknięcie kilku stronek w necie nie jest jeszcze terroryzmem :P Bez przesadyzmu. Ja popieram działania Anonymous, ponieważ mają one bardziej znaczenie symboliczne niż realne. Tuskacze mają pewnie głęboko w powazaniu, że padło kilka stronek, bo jeden "admin z drugim adminem" ;) zaraz to naprawi. Chodzi o to, że Anonymous się nie boją i chcą, wzywają nas poprzez swoje ataki, żebyśmy my też się nie bali. Jak policja ich wywęszy to nie będą mieli kolorowo, tym bardziej, że kto wie czy oprócz ACTY o której teraz wszyscy mówią, nie szykuje sie za naszymi plecami coś jeszcze gorszego?? Może Globalny totalitaryzm? Kto to wie ACTA, SOPA i PIPA to rzeczy, które wiemy od wiki leaks ale zastanówmy się czego jeszcze nie wiemy... Czas na rewolucje! Los narodu leży teraz w jego rękach, bo rząd nas zdradził i oszukał!! Zaufaliśmy im a oni to zaprzepaścili a naród Polski nie wybacza!!! nikt tak jak my nie potrafi się tak zjednoczyć w społeczeństwie, w którym na codzień każdy pluje sobie w twarz i sie okrada... w sytuacji bez wyjścia porzucamy wąty i idziemy razem walczyć o to, żeby nie odebrali nam wolności, żeby nie zakneblowali nam ust, żeby nie założyli kajdan. Idźmy na walkę w imię naszej wspólnej wolności! Nie dajmy się Amerykanizacji

  OdpowiedzUsuń