poniedziałek, 25 listopada 2013

I have a dream ... (+ prośba na samym końcu)
daj się ponieść ...

"planowanie długoterminowe" to taki wyświechtany slogan jak "budowanie dobrych, długotrwałych relacji", czy "strategia wykorzystująca działania synergiczne".

Idealny do Power Pointa!

Idealny na tytuł notki!

po co planować jak można śnić?

... tak nadal nie nazywam tych tekstów artykułami, tak nadal z szacunku do dziennikarzy.

jak to będzie kiedyś... mam taki sen:  
Budzisz się rano, właściwie budzi Cię komputer, a dokładniej system operacyjny sterujący urządzeniami w Twoim mieszkaniu. Odsłania żaluzje, włącza stream z ulubioną muzyką. Wstajesz. Szybki prysznic, pora zjeść: tabletka z witaminami + śniadaniowy instant energetyczny. Winda zwozi Cię do garażu - wsiadasz do auta, rozkładasz fotel i rozpoczynasz poranną prasówkę w czasie gdy ten sam spersonalizowany system, który Cię obudził transportuje Cię do pracy. Nie ma dróg. Nie ma spalin. Nie ma hałasu. Mamy natomiast kanały i poziomy, którymi poruszają się pojazdy. Nie wiem dziś czy są to auta elektryczne, czy tuby pozwalające nam w specjalnych kapsułach przemieszczać się z miejsca na miejsce.W biurze podłączasz się pod stream z taskami i do dzieła. Nie - nie wszystko robią maszyny - ludzie są nadal potrzebni - co prawda głownie do prac wymagających kreatywnego myślenia, a nie do zadań, w których kluczem jest precyzja w dowolnym rozumieniu, ale nadal. Świat nie zmienił się bardzo, nadal są centra handlowe, nadal wyskakujesz z kolegami z pracy na obiad, nadal latasz na wakacje na piękne, rajskie wyspy.

Nie jest aż tak bardzo niesamowicie jak to narysowały nam filmy si-fi. Ilość zieleni jest powiedziałbym - mizerna. Głównie dlatego latasz na wakacje - by zobaczyć drzewa, by dotknąć trawy, by poczuć to, co czuli ludzie przed kilkuset laty. Prawdziwe owoce i warzywa są luksusem. Produkowane są oczywiście zamienniki, przypominające je kształtem i kolorem - o wiele zdrowsze dla ludzi od oryginałów. Z uwagi na ich ograniczoną ilość skończyły się niektóre surowce - dlatego większość elementów składających się na urządzenia została wyeliminowana. Trwają prace (nadal) nad podłączeniem człowieka do sieci Internet tak by stał się urządzeniem. Oczywiście są ugrupowania, które tego już dokonały, bo od strony technicznej jest to jak najbardziej możliwe jednak wiąże się z tym zbyt wiele zagrożeń.

zmieniło się jedno ... portfel ostateczny ;) 

Jest jeden system operacyjny. Wywodzi się on z firmy, która kilkadziesiąt lat temu przejęła kontrolę nad właściwie wszystkim co związane z życiem człowieka, a która od dawna zmonopolizowany miała rynek on-line. Kontroli nie przejęła siłą. Nie było wojny, rebeliantów, ani manifestacji. Była powolna ewolucja, którą niektórzy błędnie nazwali rewolucją i napaścią na ludzką wolność. Rozpoczynając od zarządzania informacjami w sieci, korporacja stopniowo przejmowała kontrolę nad kolejnymi elementami życia. Po informacji przyszła kolej na zakupy, transport, finanse, edukację... i tak chcąc tego czy nie, ułatwiając sobie życie my ludzie staliśmy się niewolnikami jednego systemu, który nie tyle, że siłą narzucił nam swoje rządy, ale został przez nas świadomie lub mniej świadomie wybrany. Ułatwialiśmy sobie życie coraz bardziej, aż dotarliśmy do miejsca, w którym to system przejął także to działanie od nas i zaczął decydować (a właściwie sugerować nam) co, jak i kiedy powinniśmy robić, bo wiedział to lepiej.


...

Istnieje też podziemie. Część osób nigdy nie zgodziła się na przyjęcie obecnego stanu rzeczy. Walczą. Nie wiedzą dokładnie z czym, nie bardzo mają pomysł na to, jak ...
Podobno, ktoś z nich kiedyś widział ziemnioka, ale to nie był ziemniok. Ziemnioka nie było, były za to halucynacje z niedożywienia, mróz i śmierć.

 
jeszcze jedna kwestia ... 

każdy jakoś tam wspiera dzieciaki. jeden lepiej, drugi gorzej inny wcale ... 

W tym roku ja przyłączam się do zacnej inicjatywy i zachęcam Was jeśli chcecie to zrobienia tego samego: 

This year, two different groups Fryday Warsaw and Warsaw Entertain united to support an orphanage Dom Malego Dziecka nr 15 im. Ks. Baudouina at Nowogrodzka 75 in Warsaw this Christmas season. We start now and end on the 23rd on December! We need all the help we can get for there are 40 children, ages 0 - 16 years old waiting for Secret Santa.
We need good quality toys (no plush toys however), best if they are educational, educational electronics, or wooden blocks, clothes in good shape - new or gently used, candy. Please gather what you would like to donate, go shopping, ask your friends and family to join in. Only few minutes of your time can make a huge difference.
You can also make financial contribution so we can do shopping for you, please contact us at fryday.warsaw@gmail.comPlease contact us with regards to details as to how to donate goods as well.
All contributors will be listed on our Facebook and Linkedin page with special thank you and photos of our achievement.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz