Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Reklama. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Reklama. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 17 lutego 2014

rośnie online, a konkretnie video & mobile | Starlink raport o rynku reklamowym po III kwartałach 2013 infografika





Nie będę się rozpisywał...

umieszczam link więc korzystajcie ... dzielcie się 





poniedziałek, 1 kwietnia 2013

i Ty możesz zostać blogerem lub mistrzem fejsbuka!

czyli dwa słowa wyjaśnienia - po koleżeńsku! 




Zastanawiałem się czy powinienem o tym mówić, ale po przeanalizowaniu argumentów "za" i "przeciw" stwierdziłem, że to zrobię ... 

gwarancja oglądalności na poziomie około minimum 10 - 12 tyś. pv miesięcznie na blogu, minimum 15-18% zaangażowanych fanów dla każdej aktywności na FP

czwartek, 9 czerwca 2011

Czy Orange jest gay friendly?

Czyli krótko i na temat 



to nie będzie artykuł, wczoraj wieczorem trafiłem na reklamę Orange ...
dla Ciebie i Twojego przyjaciela z wymownym pocałunkiem ...




co o tym myślicie ;) ? ... dobrze mi się wydaje?

a na koniec coś pozytywnego ;)

środa, 30 marca 2011

Kreacje reklamowe - marketing z pieprzem

Czyli czas najwyższy dodać smaku naszym "super ads"



Od jakiegoś czasu oglądamy na naszym rynku tzw. "Festiwal Reklamy" - to lepsze, to gorsze, to jeszcze gorsze efekty zrodzone z przepoconych mózgów agencyjnych zmiksowanych z CI, które przesłał John z centrali Klienta, w której nikt tak naprawdę nie wie, gdzie jest Polska ...

"Depending on which country you're in between approximately 90 and 99% of ads sucks. That's because great work scares people, especially clients...."




Fajnie jest. Ktoś sobie chyba wprowadził w życie nadinterpretację KISS, w sensie zbyt dosłownie to zrozumiał. Cholera, a rozmawialiśmy w branży, by czasem nie podnosić pewnych tematów, bo mogą zostać źle, na opak, czy jeszcze jakoś inaczej zrozumiane.

Think Now - powiedział Adidas, który kilka dni temu przeszedł rebranding i teraz z nowym logo tytułuje się nazwą Adisucks,
Design Later - powiedziała agencja odpowiadająca za kreację "Twoja Stara" dla przeglądarki, której benefity widoczne są w testach wydajnościowych, a komunikacja której powinna wyglądać zupełnie inaczej.

poniedziałek, 14 marca 2011

Kononowicz miał rację - nie będzie niczego!

fatamorgana, czyli patrzę i widzę!
Widzisz? Nie widzę!
A widzisz!



Weekend zawsze nastraja pozytywnie, daje energię na nadchodzący tydzień i stwarza okazje do przemyśleń.
I kiedy w Polsze wszscy mówią o aukcjach odsłon i display hype ... ja patrzę sobie na wzrost zainteresowania TSV w Stanach.... i myślę o tym, jako o trendzie, który ma szansę się u nas rozwijać.




Według THNIKbox.tv; Raport BARB za rok 2010 dla UK - brytyjczycy oglądają telewizję średnio 4h i 2min dziennie z czego 7,6% to TSV, a do tego wzrost oglądalności reklam (bez przewijania) rok do roku (2010-2009) to 5,9% ...

mówiąc już w tej chwili o 7,6% - mówimy o bardzo ciekawym zjawisku, które warto obserwować bo odnosi sie do trendu, o którym wspominałem - czyli dynamicznie rosnącej ilości treści, która wymaga zmiany sposobu i głębokości tagowania, tak by pomóc konsumentowi do niej dotrzeć ...

nie o tym jednak chciałem mówić ... odniosę się do popularnych ostatnio tematów ...

poniedziałek, 7 marca 2011

o czym szumią wierzby ...

Czyli dwa słowa o ukryciu profili Cropp & House...
oraz pojedynek na formaty: X Factor, Tylko Muzyka i Bitwa na Głosy ...


Gdzie nie spojrzymy tam wszyscy kruszą kopie - prowadzą super merytoryczne dyskusje próbując wyjaśnić bądź wskazać winnych ukrycia przez Facebook profili marek odzieżowych.

Dwa słowa o samych tytułach wiadomości - po pierwsze nie powinniśmy pisać o tym, że marki straciły pół miliona fanów, bo tych liczb się nie sumuje, no chyba, że ktoś sprawdził, że są to fani niepowtarzający się na obu profilach (co wydaje się małoprawdopodobne), bo jak rozumiem fp można odzyskać.

poniedziałek, 31 stycznia 2011

wizje ślepca ... trendy 2011

Czyli o czym warto pamiętać w 2011 r. i później też ;)


Stało się jasnym, że futuryzm mediowy jest najważniejszym z trendów - niezależnie od czasu i miejsca wychodzenie poza schemat, odkładanie na bok tradycji i przeszłości zdominowało nasze życie. Niestety gdy tylko zatrzymamy się na chwilę, przerwiemy ten szaleńczy pęd porównywalny do ucieczki przed bykami wąskimi uliczkami Pampeluny, by spojrzeć co dzieje się wokół nas, nagle okazuje się że otaczają nas wróżbici.

Wiem, że pojawiła się pewna niezgodność - pisałem niedawno, że wszyscy jesteśmy saperami (The Boom Era), uważam jednak, że obie te pozycje w znacznym stopniu się łączą.

Drodzy Państwo - świat nam się zmienił. Jednak nie na przestrzeni 50'ciu lat. Nie 20'stu. Od wczoraj nam się zmienił, a jutro też będzie inny. Technologia nigdy nie rozwijała się tak szybko, a jej dostępność osiąga szczytowy poziom. Dziś nie mówimy o ekskluzywności gdy ktoś ma w ręku smartfon, gdy ktoś swój telewizor może podłączyć do sieci, czy gdy okazuje się że mamy coś więcej w portfolio kanałów niż tvp1&tvp2, tvn i polsat.


niedziela, 9 stycznia 2011

In .... we trust

czyli - w co wierzy konsument?



Prawdopodobnie powinienem zacząć od nowego loga Starbucks'a, ale że syrenka jest, a w kubku i tak wiadomo czego się spodziewać to podaruję sobie ten temat. Poza tym i tak wszyscy już o tym napisali.

W co wierzy konsument? 


(Wersja skrócona - dla osób, które nie lubią dużo czytać)
Wierzy w rekomendacje znajomych, w rekomendacje internautów dzięki wykorzystaniu narzędzi social, a także co niektórym może wydać się ciekawe konsument wierzy w to, co może wyczytać na stronie producenta (tak mówi Nielsen)



(Pełna wersja - dla osób które wolą bardziej rozbudowane wpisy)
Chciałem dziś spojrzeć w trochę inny sposób na temat komunikatów reklamowych i tego jak konsumenci je odbierają, co myślą o nich i czy są dla nich źródłem informacji.

Zaczynając od samego początku - wierzymy przede wszystkim w to, co mogą nam o produkcie powiedzieć znajomi którzy mieli (lub nie) okazję go wypróbować. Niesamowite w tym wykresie jest to jak bardzo wierzymy w treści, które możemy znaleźć na stronach brandów. To pozytywna wiadomość szczególnie dla tych marek, które mocno rozbudowują swoje site'y czego przykładem (choć nie jedynym) są:


wtorek, 4 stycznia 2011

Marketing czy Fejm w branży?

Czy Facebook Marketing (nie mylić z przemyślanym social media marketingiem) robi dobrze marce czy marketerowi?



Według danych przygotowanych dla UKE 31% internatów deklarujących korzystanie z serwisów społecznościowych - korzysta z nich codziennie. Spora większość tych osób (zgodnie ze StarTrack - Starcom) reprezentuje grupę wiekową 15-29 i jak można się domyślać społeczności są właśnie domeną tej grupy. Zazwyczaj korzystamy z jednego serwisu społecznościowego i to do niego wracamy jednak co ciekawe co czwarty internauta przyznaje się do korzystania (logowania się) do pięciu serwisów społecznościowych. Dość jednak truizmów. Rozwój społeczności wynika ze standardowej dla ludzkości potrzeby przynależności. Potrzeby dzielenia się informacjami, komunikowania się czy nawet chwalenia.

Nie będę też zastanawiał się tutaj czy Facebook czy NK, czy Goldenline czy Profeo. Nie ma się o czym rozwodzić. Jeśli mówimy o serwisach społecznościwych to nasze życie toczy się wokół Facebook'a.